برای نخستین بار در تاریخ شرکت: ارفع به بالا ترین میزان تولید ماهیانه شمش فولادی دست یافت.
برای نخستین بار در تاریخ شرکت:
ارفع به بالا ترین میزان تولید ماهیانه شمش فولادی دست یافت.

با تولید 20 درصد فراتر از ظرفیت نامی :
رکورد تولید ماهیانه شکسته شد
تولید بیش از 20 درصد فراتر از ظرفیت نامی فولادسازی، ثبت رکورد 80538 تن شمش فولادی

با مشارکت و همکاری تمامی تلاشگران واحدهای احیا و فولادسازی، باافتخار، رکورد تولید ماهیانه شمش فولادی به میزان 80 هزار و 538 تن، معادل بیش از 20 درصد از ظرفیت نامی ماهیانه، در آذرماه سال 1397 ثبت گردید و شرکت آهن و فولاد ارفع به بالاترین میزان تولید ماهیانه از ابتدای راه‌اندازی تا کنون دست‌یافت.
مدیر مجتمع و معاون بهره‌برداری ارفع با اعلام این خبر گفت: این در حالی است که رکورد تولید ماهیانه قبلی در شهریورماه سال گذشته، با تولید 77 هزار و 151 تن شمش  و معادل تولید 15 درصد فراتر از ظرفیت نامی بوده است.
کیومرث بهرامی با اشاره به اینکه برای سال جاری، اهداف تولید و مصارف منابع،  به‌صورت روشن و منطقی هدف‌گذاری شده بود، گفت: در کنار ثبت این رکورد تمامی مصارف عمده و استراتژیک فولادسازی نیز به کمترین میزان خودرسید که در این زمینه می‌توان به کاهش 6 درصدی مصرف الکترود گرافیتی، کاهش مصارف آب و برق، نسوز و همچنین کاهش توقفات اضطراری به 43 ثانیه در هر ذوب اشاره کرد.
وی افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه کاهش زمان‌های توقفات آماده‌سازی و اضطراری و نیز هدفمندسازی توقفات برنامه‌ریزی‌شده از اردیبهشت‌ماه سال 97، زمینه برای افزایش زمان در دسترس تولید فراهم شد و مجموع تولید در پایان آبان ماه 97 به حدود 555 هزار تن معادل تولید تقریبی 70 هزار تن در هر ماه که 5/4 درصد فراتر از ظرفیت نامی ماهیانه است، رسید.
مهندس بهرامی در کنار هم قرار گرفتن رکورد تولید 80538 تنی و نیز حاصل شدن رکوردهای کاهش مصارف استراتژیک را به مفهوم دست‌یابی به تولیدی بهینه و اقتصادی  خواند  و آن را حاصل تلاش شبانه‌روزی تمامی کارکنان شرکت آهن و فولاد ارفع دانست.
شایان‌ذکر است ظرفیت نامی تولید شمش در واحد فولادسازی شرکت آهن و فولاد ارفع به میزان 800 هزار تن در سال معادل حدود 67 هزار تن در ماه می‌باشد که این ظرفیت در سال 1396 با تولید بیش از 801 هزار تن شمش فولادی محقق گردید.