جلسه دیدار و گفتگو با ریاست اداره محیط‌زیست اردکان
جلسه دیدار و گفتگو با ریاست اداره محیط‌زیست اردکان
رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان اردکان به همراه کارشناسان خود در ارفع حضور یافت و طی جلسه‌ای به میزبانی مدیر مجتمع در خصوص مسائل فی‌مابین به گفتگو پرداختند.
در این جلسه، عزیزی از اقدامات و برنامه‌های ارفع در راستای محیط‌زیست تشکر و قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در زمینه محیط‌زیست به‌ویژه طی این پنج سال اخیر کارهای خوبی در جهت مرتفع نمودن مشکلات زیست‌محیطی واحد توسط مدیریت ارفع صورت پذیرفته است .
برنامه‌هایی نظیر پروژه تصفیه‌خانه‌ها، غبارگیرها، توسعه فضای سبز، و پایش لحظه‌ای، اقدامات خوبی است که  جای تشکر و قدردانی دارد.
وی گفت: ما دغدغه‌ی صنعت ، تولید و اشتغال را می‌بینیم، جایی که لازم است موارد را بررسی کرده و برای انجام آن تذکر داده و زمان انجام می‌دهیم و انتظار این هست که صنعت هم دغدغه محیط‌زیست را در نظر بگیرد، چرا که مسئولیت سلامت محیط اعم از آب، خاک ، هوا با محیط‌زیست است.
در ادامه آقای مهندس بهرامی ، مدیر مجتمع با بیان فعالیت‌های عمده زیست‌محیطی شرکت در خصوص پیشرو بودن ارفع در مسائل محیط‌زیست در مجتمع و منطقه، توضیحاتی را عنوان کرد.
مدیر مجتمع به تأثیر منفی تحریم‌ها در اجرای برنامه‌های آتی شرکت اشاره کرد و افزود: با توجه به تحریم‌های انجام‌شده و پیش رو، برخی از شرکت‌های خارجی حاضر به پذیرش ریسک انجام پروژه در ارفع و حتی ایران نمی‌باشند؛ به‌عنوان‌مثال شرکتی که مطابق قراردادهای قبلی تا ده سال متعهد به پاسخگویی در خصوص مسائل فنی برخی تجهیزات بوده است اکنون حاضر به پاسخگویی تلفنی هم نیست.
مهندس بهرامی با بیان اینکه گفتن مشکلات رافع مسئولیت در برابر محیط‌زیست نیست خواستار همکاری بیشتر در جهت رفع مشکلات فی‌مابین شد و برای برگزاری دوره‌های آموزشی و حتی بازدیدهای عموم در خصوص مسائل مرتبط با همکاری اداره محیط‌زیست اعلام آمادگی کرد.