مجمع عمومی عادی سالیانه ارفع برگزار شد .
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع با حضور بیش از 90.57 درصد سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره ، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی، در تاریخ 31/02/97 به‌منظور تصویب صورت‌های مالی منتهی به 29/12/96 در مجموعه تلاش تشکیل شد.
در ابتدا جناب آقای علی‌اکبری به‌عنوان رئیس مجمع و جناب آقایان شعبانی و عظیمی  به‌عنوان نظار و جناب آقای خیاط مدیرعامل محترم شرکت به‌عنوان منشی مجمع انتخاب شدند.
در ابتدای جلسه مدیر عامل وضعیت دو ماهه تولید را اعلام کرد وگفت : در دو دوماهه اول امسال روند تولید و فعالیت‌های شرکت خوب بوده است. ما موفق به تولید 145 هزار تن آهن اسفنجی و 120 هزار تن شمش فولادی شده‌ایم. همچنین 130 هزار تن فروش محقق شده است، که 50 درصد فروش صادراتی و 50 درصد فروش هم داخلی بوده است.
خیاط مدیرعامل آهن و فولاد ارفع در خصوص عملکرد یک سال مالی شرکت به مجمع گزارش داد و گفت:درآمد عملیاتی شرکت در سال 95 مبلغی حدود 902 میلیارد تومان بوده است، که این میزان در سال 96 به 1339 میلیارد تومان افزایش داشت.
وی ادامه داد همچنین سود خالص شرکت از 108 میلیارد تومان به 267 میلیارد تومان رسیده است.
خیاط درباره دستاوردهای مهم سال 96 این‌گونه گفت: در سال 96 موفق شدیم ، از ظرفیت اسمی عبور کنیم و 801 هزار تن تولید داشته باشیم. همچنین 783 هزار تن فروش محقق کردیم، که 301 هزار تن از این فروش صادراتی بوده است.
به گفته او از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته تعیین تکلیف بدهی ارزی و تبدیل آن به ریالی بوده است، که تأثیر مثبتی در عملکرد مالی شرکت در سال 96 داشته است.
وی با اشاره به ظرفیت 800 هزار تنی  تولید فولاد در ارفع گفت: هدف‌گذاری امسال، تولید 850 هزار تن است و در برنامه داریم، در صورت کفاف نقدینگی این ظرفیت را از طریق اجرای طرح‌های توسعه‌ای افزایش دهیم.
در ادامه جلسه امیر حسین بهرامیان حسابرس و بازرس قانونی شرکت با ارائه گزارش خود گفت:
اين مؤسسه اعتقاد دارد که شواهد حسابرسي کسب شده ، براي اظهارنظر نسبت به صورتهاي مالي، کافي و مناسب است. به نظر اين مؤسسه، صورتهاي مالي ياد شده در بالا، وضعيت مالي شرکت آهن و فولاد ارفع (سهامي عام) در تاريخ 29 اسفند ماه 1396 و عملکرد مالي و جريانهاي نقدي شرکت را براي سال مالي منتهي به تاريخ مزبور، از تمام جنبه هاي با اهميت، طبق استانداردهاي حسابداري ، به نحو مطلوب نشان مي دهد.
در پایان این جلسه، مجمع ارفع با رأی قاطع سهامداران تقسیم 90 تومان سود به ازای هر سهم را تصویب کرد.
از دیگر تصمیمات این جلسه، شرکت رايمند و همکاران به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و   هوشيار مميز به‌عنوان بازرس علی‌البدل  همچنین روزنامه‌ ی دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.