بازاریابی و فروش

تداوم سیاست بازاریابی محصولات کیفی در ارفع

کاتوزیان معاون بازاریابی و فروش ارفع گفت: به‌منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان، سیاست فروش محصولات کیفی با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی در ارفع ادامه دارد.  
در همین زمینه با تعاملات و پیگیری سیاست‌های شرکت مبنی بر کیفی سازی محصولات، اقدام به بازاریابی محصولات کیفی از جمله شمش‌های C10C/ 4801  در برنامه کاری بوده است.
 معاون بازاریابی و فروش ارفع در مورد شرایط آتی بازار فولاد اظهار نمود، امید است با توجه به پتانسیل‌های موجود و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در دو بخش کوتاه‌مدت و بلندمدت ، و لحاظ نمودن سیاست‌های کلان مربوط به اقتصاد مقاومتی دامنه‌های پر نوسان ایجادشده در بازار کنترل گردد و این مرحله با سربلندی هر چه بهتر پشت سر گذارده شود.
  بیشتر

با 8 رتبه صعود: کسب رتبه 114 فولاد ارفع در میان 500 شرکت برتر ایران

مجتمع فولاد ارفع در میان 500 شرکت برتر ایران از نظر شاخص فروش در سال مالی 1395 توانست با 8 رتبه صعود به کسب رتبه 114 دست یابد.
بیستمین همایش رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران (IMI-100 ) با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن و تجارت رئیس سازمان مدیریت صنعتی ایران و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جمعی از مدیران شرکت‌های برتر ایران در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد. .در این همایش کشوری پس از بررسی شاخص‌های فروش سال مالی  1395،با رأی   هیئت‌داوران ،مجتمع فولاد ارفع  توانست با 8 رتبه صعود از میان 500 شرکت برتر ایران به کسب رتبه 114 دست یابد.
این همایش باهدف شفاف‌سازی فضای کسب‌وکار و جایگاه شرکت‌های ایرانی در رتبه‌بندی آن‌ها از نظر میزان تأثیرگذاری در اقتصاد ملی و گسترش رقابت در فضای کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی کشور هر ساله برگزار می‌شود. بیشتر

فروش وصادرات ارفع رشد چشمگیر داشته است .

 افشین کاتوزیان ،معاون بازاریابی و فروش ارفع از رشد میزان فروش طی سه سال گذشته خبر داد و گفت :فروش شرکت به طور متوسط سالیانه ده درصد رشد داشته که این میزان متناسب با افزایش تولید بوده است .
وی گفت: از نظر بازاريابي شركت سعي نموده است با توجه به شرايط و دامنه جغرافيايي پوشش فروش خود را در سال 96 در مناطق جدید نیز توسعه دهد و در استانهاي غير همجوار اقدام به بازاريابي و فروش نموده است .
کاتوزیان در مورد صادرات محصول  گفت: با عنايت به شرايط اقتصادي و همچنين برنامه ريزي قبلي از اواخر سال 95 نسبت به بررسي ساختارهاي لازم جهت حضور در بازارهاي بين المللي اقدام شده است و نهايتاً با بررسي و مطالعات و اقدامات لازم اجرايي از اواخر بهار سال 96 اقدام به فروش محصول خود در بازارهاي بين المللي گرديده و در این زمینه 300هزار  تن شمش تولیدی به بازارهای جهانی صادر شد.
معاون بازاریابی و فروش ارفع فروش شمش‌های 1sp ،2sp   شمش‌های  واناديوم دار و شمش‌های كيفي ديگر در بازارهای خارجي  را از دیگر فعالیت‌های این واحد عنوان کرد.
وی چشم‌انداز هدف‌گذاری شركت براي سال 97 را فروش محصول صادراتي به ميزان 50% توليدات و بودجه فروش را  معادل 850 هزار تن اعلام کرد.
  بیشتر

در سال گذشته 30  هزار تریلر، شمش فولادی ارفع را برای مشتریان حمل کرد.

احسان حاتمی سرپرست برنامه‌ریزی ارسال محصول از ارسال بیش از 780 هزار تن شمش فولادی معادل تقریباً 30 هزار تریلر در سال 96 خبر داد.
حاتمی دراین‌باره گفت: این تناژ از شمش فولادی نسبت به سال 95، افزایش 10 درصدی را داشته که از این مقدار 40 درصد سهم صادرات و  60 درصد به 30 شرکت فولادی در اقصی نقاط داخل کشور ارسال شده است.
وی همچنین درباره ارسال محموله‌های صادراتی سال گذشته گفت: ارسال محموله‌های صادراتی از تیرماه 96 آغاز و تا پایان اسفندماه، بیش از 300 هزار تن شمش در 16 محموله صادر گردید.
سرپرست برنامه‌ریزی ارسال محصول در مورد محصولات فرعی شرکت نیز گفت: در کنار محصول نهایی و اصلی شرکت که همان شمش فولادی است، بیش از 30 نوع از محصولات متفاوت فرعی نیز در سال گذشته به شرکت‌های متفاوت ارسال گردید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اکسیژن، نیتروژن، پوسته اکسیدی، نرمه گندله، لجن و ... اشاره کرد.
احسان حاتمی با اشاره به اینکه عملیات ارسال محصول به‌نوعی هدف غایی مجموعه مستقر در سایت بوده و از اهمیت بسیار زیادی جهت کسب رضایت مشتری برخوردار است، بیان کرد تحویل به‌موقع محصول به مشتری قطعاً باعث کسب رضایت مشتری می‌شود و ما باید تمام توان خود را جهت افزایش رضایت مشتری به کار گیریم.
حاتمی در پایان با بیان اینکه فرآیند ارسال محصول یک کار تیمی است و در آن بسیاری از واحدها از جمله انبار شمش، کنترل کیفی، IT، باسکول و انتظامات شرکت دارند، از واحدهای مذکور که در سال گذشته در امر ارسال محصول همکاری و مساعدت نموده‌اند، قدردانی کرد.
 
 
 
  بیشتر

سهم 15 درصدی صادرات از فروش هفت‌ماهه محصولات

در پی تولید و ارسال محموله‌های مختلف صادراتی در نیمه نخست امسال ، خبرنامه ارفع مصاحبه‌ای با آقای کاتوزیان معاون بازاریابی و فروش شرکت انجام داده است که در ادامه می‌خوانید.

ضمن عرض سلام و خیرمقدم ،بفرمائید موضوع صادرات ارفع چگونه شکل گرفت؟

 با عنايت به اهداف و برنامه‌های تعیین‌شده و لزوم افزايش سطح كيفي و كمي توليدات با توجه به گذشت مدت‌زمان فعاليت واحد فولادسازی و تخصص ایجادشده در شرکت ارفع به جهت توليد محصولات متنوع و موردنیاز بازار و با توجه به لزوم ادامه و استمرار توليد از سال 95 اقدام به هدف‌گذاری براي كسب سهم بازار در برون‌مرزی گرديده و اقدامات مربوطه به انجام رسيد . در سال 96 با توجه به شرايط پديد آمده بر اساس رهنمودهای مدیرعامل محترم شركت و همكاري بی‌شائبه و صميمانه كليه همكاران گرامي اين امكان فراهم آمد كه با توجه به امکانات و تخصص لازم کسب‌شده و به جهت افزايش كيفيت محصولات، امكان توليد محصولات مورد درخواست صنايع فولادي در خارج از كشور نيز شناسايي و نسبت به فروش آن اقدام گردد .

شرکت آهن و فولاد ارفع درزمینه صادرات محصولات تا چه حد موفق بوده است؟

با توجه به‌مراتب مزبور و همچنين اقدامات به انجام رسيده در حال حاضر شركت موفق گرديده تا پايان مهرماه 96 اقدام به صدور 15% از فروش خود به خارج از كشور را محقق نمايد و در اين مدت با سعي و تلاش كليه همكاران محترم ذی‌ربط در اين امر شركت ارفع به‌عنوان يك تولیدکننده متعهد و متخصص در بازار خارجي شناخته‌شده و براي كشور عزيزمان اعتبار و افتخاري ديگر به وجود آورده و توليد محصولات اين شركت از طريق آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس به نقاط مختلف صادر می‌گردد ؛ و این موضوعی است که ارمغان صنعتي استان كهن و با اصالت يزد را به صنايع خارجي معرفي نموده است .

وضعیت حال و آینده صادرات شرکت را چگونه ارزیابی می‌کنید.

در حال حاضر با عنايت به لزوم پايبندي به شعار اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتي، شركت ارفع در جهت نيل به اهداف از قبل طراحی‌شده و مسئوليت خطير محوله به‌عنوان يكي از نمايندگان صنعتي كشور سعي در حضور مؤثرتر در بازار بین‌المللی را داشته و همان‌گونه كه همكاران محترم مطلع می‌باشند با توليد شمش‌های مرغوب و باکیفیت و متنوع در رقابت با ساير عرضه‌کنندگان در اين چهارچوب می‌باشد . به استحضار می‌رساند شمش‌های صادراتي شركت در حال حاضر درگريدهاي 2Sp-3Sp و 5Sp صادر گردیده است و اميد است به ياري خداوند تبارک‌وتعالی در آينده گريدهای مورد سفارش نيز به بازارهاي خارجي عرضه گردد .

بیشتر

افزایش چشمگیر بارگیری و  فروش شمش در سالی که گذشت.