مدیریتی

پیام تبریک مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع بمناسبت روز کارگر 1400
آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه
علی محمدی مدیر عامل ارفع شد.
نتایج حاصل از فروش حق تقدم های استفاده نشده سهام شرکت آهن و فولاد ارفع
اعلامیه پذیره نویسی شرکت آهن و فولاد ارفع (سهامی عام)
لینک دریافت گواهینامه حق تقدم خرید سهام
آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه شرکت آهن و فولاد ارفع روزنامه دنیای اقتصاد
آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه شرکت آهن و فولاد ارفع روزنامه جهان صنعت
حضور ارفع در نشست تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با رییس جمهور

متن کامل در لینک http://www.minews.ir/fa/doc/news/52149/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D9%BE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B7-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%AC%D8%A8%D9%87%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA بیشتر

تبریک مدیرعامل بمناسبت روز صنعت و معدن
برنامه زمانبندی اصلاحی تقسیم سود سهام سال مالی 1398
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد ارفع
پیام تبریک مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع بمناسبت روز کارگر
تبریک مدیرعامل محترم ارفع بمناسبت سال نو
آگهی اصلاحی افزایش سرمایه شرکت آهن و فولاد ارفع
گواهينامه حق تقدم خريد سهام
آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه شرکت آهن و فولاد ارفع
افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت آهن و فولاد ارفع (سهامی عام)
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده
نام ارفع در فهرست 40 شرکت برتر بورس تهران و فرابورس ایران
برنامه اصلاحی زمانبندی پرداخت سود سهام
پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه آهن و فولاد ارفع
باهمت واحد فناوری و توسعه صورت می‌پذیرد: استقرار، تکمیل و بهبود  فرایندهای کسب‌وکار سازمان

استقرار، تکمیل و بهبود فرایندهای سازمان از طریق مؤلفه‌های استراتژی، فرآیند، ساختار و سیستم  در دستور کار واحد فناوری و توسعه ارفع است.
سعید فیروزه‌ای با اعلام این خبر گفت: استراتژی سازمان ارفع طی جلسات متعددی با مدیران ارشد سازمان تهیه شد. در مرحله اجرا با برگزاری جلسات با معاونین و مدیران، استراتژی سازمان ترجمه و استراتژی هر حوزه تعیین گردید. در حال حاضر مالکین فرآیندها در حال تدوین شاخص‌ها و اقدامات استراتژی می‌باشند که پس‌ازاین مرحله از طریق ایجاد داشبورد شاخص‌ها، مهم‌ترین شاخص‌های استراتژیک قابل پایش خواهند بود.
  بیشتر

سمینار استحکام خانواده برگزار شد.

سمینار استحکام خانواده باهدف آموزش و ارتقای مهارت خانواده ویژه همسران کارکنان شرکت آهن و فولاد ارفع در محل کانون امام خمینی اردکان برگزار شد.
در این سمینار که با استقبال و رضایتمندی کامل شرکت‌کنندگان همراه بود، مطالبی بسیار مفید و کاربردی توسط دکتر سیما فردوسی عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور خانواده  در صداوسیما در خصوص ارتباط شغل و خانواده و تأثیر متقابل آن‌ها بر یکدیگر عنوان شد.
بیش از 350 نفر از همسران کارکنان در این سمینار حضور داشتند که در پایان این برنامه به‌قیدقرعه به5 نفر از بانوان شرکت‌کننده  جوایزی اهدا گردید.
  بیشتر

دیدار ماندگار سه ساله شد

در فصل سوم بازدیدها،  600 نفر از اعضای محترم خانواده‌های کارکنان طی هفت مرحله از شرکت بازدید کردند.
در این فصل از بازدید که از مهر تا آذرماه سال جاری طی هفت مرحله انجام شد، تعداد 159 خانواده با حضور در شرکت از خطوط تولید احیاء و فولادسازی بازدید و از نزدیک تماشاگر محصول نهایی شرکت شدند .
دیدار ماندگار باهدف آشنایی اعضای خانواده کارکنان با شرایط محیط تولیدی و در جهت گسترش فضای همدلی و تفاهم در خانه به پیشنهاد روابط عمومی و موافقت مهندس خیاط مدیرعامل محترم از سال 1395 آغاز گردید و تاکنون طی بیست مرحله 596خانواده از شرکت بازدید نمودند.
  بیشتر

17میلیارد ریال پاداش مدیریت مصرف برق در ارفع
گزارش عملکرد بخش های احیا مستقیم و فولاد سازی شرکت آهن و فولاد ارفع  در شش ماهه اول سال 1397
نشانی از مسئولیت اجتماعی ارفع: مشارکت مجتمع فولاد ارفع در ساخت مجهزترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی اردکان

مجتمع آهن و فولاد ارفع همراه با مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو، فولاد ثامن و آهن و فولاد غدیر ایرانیان  در ساخت مجهزترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی در اردکان مشارکت می‌نماید.
مراسم کلنگ زنی بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی ، ورزشی و رفاهی شهرستان اردکان با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور هم زمان با فرخنده عید سعید مبعث پیامبر اکرم (ص) ، برگزار شد.
در مراسمی که به همین مناسبت در دانشگاه علم و هنر اردکان برگزار شد، مهندس محمود نوریان در سخنانی با اعلام اهداف ساخت این مجموعه گفت : چادرملو همواره به توسعه فراگیر و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار توسعه فعالیت‌های صنعتی خود می‌اندیشد و پیشگامی در ساخت این مجموعه فرهنگی نیز در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌داند .
در این مراسم که با حضور مدیران ارشد صنایع فولاد، ائمه جماعات و روسای ادارات و سازمان‌های اردکان برگزار شد  ، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ،محمود زمانی قمی استاندار یزد و محمدباقر نوبخت ،معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در سخنان جداگانه‌ای از این حمایت فرهنگی و مسئولیت اجتماعی صنایع فولاد تقدیر کردند.
 این مجموعه  در زمینی به وسعت 43 هکتار و با زیربنای 30 هزار مترمربع و پیش‌بینی ساخت سالن چندمنظوره ورزشی با گنجایش 6 هزار نفر ، استخر سرپوشیده  با امکانات جانبی ، سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت یک هزار نفر ، سالن‌های پذیرایی با گنجایش بیش از یک هزار نفر و محوطه‌سازی و فضاهای تفریحی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بالغ بر 1 هزار 500 میلیارد ریال ساخته می‌شود .
  بیشتر

بومی سازی و بومی گزینی، اولویت واحد خرید شرکت آهن و فولاد ارفع

واحد خرید یکی از بخش های مهم هر بنگاه اقتصادی در جهت تهیه به موقع کالا، تجهیزات و خدمات برای بخش های مختلف و رفع نیاز آنها به منظور دستیابی به اهداف سازمانی است.
این واحد از طریق ارتباط با تامین کنندگان داخلی و خارجی با مقایسه قیمت ها و کیفیت کالاها و خدمات، بهترین و ارزشمند ترین آنها را برای شرکت تهیه می کند.
با توجه به نقش کلیدی این واحد در سازمان ،خبرنامه ارفع گفتگوی کوتاهی با مدیر خرید شرکت داشته که در ادامه می خوانیم.
ضمن تشکر در ابتدا خودتان را معرفی بفرمائید.
اینجانب مهدی دهقانی فیروزآبادی متولد سال 1363 میبد فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران از سال 1388 و از ابتدای پروژه نصب وراه اندازی واحدهای احیا و فولاد سازی ، توسط شرکت فولاد تکنیک فعالیت خود را در  زمینه نظارت بر نصب و راه اندازی فولاد سازی و احیا ارفع آغاز کردم. در ابتدای بهره برداری فولاد ارفع به عنوان سرپرست بازرسی فنی و سپس به عنوان  سرپرست خرید و در نهایت به عنوان مدیر خرید در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشم.

  • فعالیت عمده واحد خرید چیست واز کجا تامین می شود؟
هدف واحد خرید تامین به موقع کالاهای مورد نیاز با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت ممکن می باشد  در راستای رسیدن به این هدف با درنظر گرفتن نرم مصرف و بررسی و ارزیابی تامین کنندگان و یافتن منابع اصلی تامین از داخل و خارج، سعی شده است تا حد امکان به این هدف نزدیک  شویم که پیشرفت خوبی نیز حاصل شده است.
از نظر مبلغ بیشترین خرید مربوط به تهیه مواد اولیه تولید، الکترود و نسوز می باشد که با توجه به کیفیت ،مبلغ و زمان تحویل  از تامین کنندگان داخلی و خارجی تهیه می شود. بر اساس توصیه های مدیریت محترم عامل برای سایر خریدهای کالا وخدمات با رعایت شاخصهای خرید ، اولویت با منطقه می باشد.
  • با توجه به اهمیت خرید در منطقه، چه اقدامات مهمی توسط این واحد صورت گرفته است؟
در این مدت تمام سعی این مجموعه در بهره وری از حداکثر ظرفیت و توانایی منطقه و زمینه سازی حضور شرکت های بومی بوده است، فعالیت های زیادی در این خصوص صورت پذیرفته شده است. بطور مثال سهم شرکت های بومی در تامین تجهیزات یدکی و ساخت قطعات افزایش یافته است. در گذشته حجم عمده آهک مورد نیاز از خارج از استان تامین می شد که هم اکنون با اولویت قرار دادن شرکتهای بومی در تامین آهک ،سهم شرکت های غیربومی به طور محسوسی کاهش یافته است . برای نخستین بار، بیش از 70 درصد دولومیت مورد نیاز شرکت از منطقه تامین شد که علاوه بر کاهش هزینه ها، موجب حمایت از صنایع داخلی شد. این در حالی است که قبلا به لحاظ عدم وجود زیر ساخت و پاسخویی لازم 100درصد دولومیت مورد نیاز شرکت از خارج از استان تامین می شد.
  • اقلامی که در منطقه موجود نیست به چه شکل تهیه میشود؟
مواد اولیه ای و تجهیزاتی که امکان تامین آن در داخل استان و یا حتی در سطح کشور نبود، تلاش  این مجموعه بر تامین به صورت مستقیم و بدون واسطه، از تولید کننده های اصلی بوده است که باعث کاهش تقریبی 10 درصد هزینه تمام شده مواد اولیه و تجهیزات وارداتی شد. لازم بذکر است جهت کاهش هزینه تامین اکثر  خرید های خارجی بصورت 100 % CAD و  با حداکثر تلاش جهت استفاده از معافیت های گمرکی انجام شده است.
  • یکی از مهمترین مباحث در واحد خرید، پیش پرداختی که بایستی به تامین کنندگان داده شود. در این حوزه چه اقداماتی صورت گرفته است؟
در مورد پیش پرداخت ها با  تکیه بر  اعتبار شرکت آهن و فولاد ارفع ، توانستیم  تعداد و مبالغ پیش پرداخت ها را به میزان 70 درصد کاهش داشته باشیم. برای مثال جهت خرید مواد اولیه و نسوز که حجم عمده هزینه های خرید را شامل میشود، این اقدام سبب افزایش سرمایه در گردش شرکت شد، که با توجه به وضعیت کنونی بازار یکی از نقاط قوت و تاثیر گذار در فرآیندهای مالی شرکت گردیده است.
از شما به جهت این مصاحبه سپاسگزاریم و توفیقات بیشتر شما را در این واحد آرزومندیم.
  بیشتر

برنامه ممیزی داخلی سیستم‌های مدیریتی ایزو آغاز شد.

به‌منظور ارزیابی عملکرد اجرایی سیستم‌های مدیریتی و شناسایی نواقص و رفع آن‌ها برنامه ممیزی داخلی سیستم‌های مدیریتی مطابق استانداردهای ISO 9001 ، ISO 14001 ، OHSAS I8001،  HSE-MSآغاز گردید.
این برنامه که از 23 دی ماه تا یازدهم بهمن‌ماه توسط واحد مهندسی صنایع با همکاری گروه مشاور کار بین طرح آغاز شده است؛کلیه واحدها و فرایندهای شرکت آهن و فولاد ارفع و پیمانکاران مربوطه را ارزیابی نموده و پس از شناسایی نواقص، اقدامات اصلاحی برای رفع آن‌ها ارائه می‌دهد.
در واقع ممیزی جهت حصول اطمینان از انطباق سیستم مدیریت پیاده‌سازی شده با استانداردهای ایزو می‌باشد و کمک به کشف نقاطی از سیستم مدیریتی می‌کند که نیاز به توجه بیشتری دارند و فرصتی را برای بهبود فرآیندهای آنان فراهم می نماید
  بیشتر

مبلغ 500 میلیون ریال از سوی شرکت آهن وفولاد ارفع جهت کمک به هم میهنان زلزله زده غرب کشوراهدا شد.

مدیر عامل شرکت آهن وفولاد ارفع ضمن اظهار همدردی با هم وطنان آسیب دیده واعلام تسلیت به خانواده های مصیبت دیده غرب کشور و کرمانشاه از واریز مبلغ 500 میلیون ریال به حساب هلال احمر جمهوری اسلامی خبر داد.
پیش از این نیز برخی از کارکنان این شرکت طی اقدام داوطلبانه مبلغ 120 میلیون ریال از حقوق آبانماه خود را به نشانه همدردی و همدلی با هم وطنان آسیب دیده اهدا کردند.
  بیشتر

برنامه‌ها و چشم‌انداز وضعیت شرکت

شرکت آهن و فولاد ارفع برنامه‌ها و چشم‌انداز سال آینده خود را به شرح زیر اعلام می‌نماید .
امید است با استعانت از پروردگار یکتا و با تلاش و کوشش کلیه مدیران ،کارشناسان ، سرپرستان و کارکنان در هر جایگاهی از شرکت به سمت تحقق و دستیابی به این برنامه‌ها گام برداشت .

    تامین و تدارک بهینه خرید و سفارش‌ها
-    تامین گندله مصرفی به میزان حدود 2/1 میلیون تن از گندله سازی چادرملو و در صورت نیاز از واحدهای مشابه
-    تامین آهن اسفنجی مورد نیاز کارخانه از واحدهای تولیدی مجاور جهت دستیابی به ظرفیت اسمی تولید شمش
-    آمادگی برای تامین قراضه آهن فرآوری شده تا سقف 98هزار تن 
-    برنامه‌ریزی خرید و سفارش به هنگام الکترود ، فرو آلیاژها و سایر مواد مورد نیاز تولید
    افزایش توان تولید عملی کارخانه
-    حفظ تولید بالای آهن اسفنجی و تولید آهن اسفنجی کیفی مورد نیاز واحد فولادسازی جهت کاهش مصارف انرژی و ایجاد سر باره 
-    افزایش ظرفیت تولید واحد فولادسازی تا میزان 5 درصد بیشتر از ظرفیت اسمی به مقدار 840 هزار تن در سال

    ارتقای سیاست‌های فروش و بازاریابی
-    فروش 840 هزار تن شمش فولادی
-    ارائه خدمات آزمایشگاهی و فروش مازاد تولید محصولات جانبی
-    بررسی بازارهای خارجی جهت راه‌یابی به بازار صادرات باثبات با توجه به تحرک ایجادشده در بازارهای بین‌المللی
    تکمیل و راه‌اندازی بخش‌های تکمیلی خطوط تولیدی 
-    تکمیل زنجیره انتقال مواد اولیه و محصول از طریق نوار نقاله
-    اصلاح بخش‌های سر باره و ایجاد اصلاحاتی در واحد احیا و فولادسازی جهت افزایش ظرفیت تولید
-    بازیابی سر باره و خرسک‌ها و ضایعات حاصل از عملیات تولید جهت کاهش خرید قراضه مورد نیاز
  بیشتر

ثبت افتخارات و موفقیت های ارزشمند در واحدهای احیاء مستقیم و فولادسازی

در پرتو الطاف بی کران الهی ، رهنمودها و حمایتهای مستمر مدیریت ارشد سازمان، تلاش و همّت شبانه روزی کارکنان زحمتکش ، برنامه ریزی دقیق و نظارت مستمر با استفاده از توان نیروهای جوان، با انگیزه و متعهّد در کنار تجارب نیروهای کار آزموده صنایع بزرگ، شرکت آهن و فولاد ارفع موفق شد در سال 1395 افتخارات ارزشمند و بی سابقه ای در دفتر زرّین موفقیت های خود ثبت نماید. بیشتر

انجام موفقیت آمیز اولین دوره ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت کیفیت

اولین ممیزی اصلی خارجی بمدت دو روز در تاریخ های 19 و 20 / 09 / 1393 توسط سه نفر از سرممیزان شرکت SGS ، سیستم مدیریت کیفیت استقراری انجام و پس از بررسی مدارک ومستندات مورد تائید قرار گرفته و گواهینامه آن با دامنه کاربرد «طراحی، تکوین و تولید محصولات فولادی ساختمانی و کیفی شامل شمشه و شمشال و تولید آهن اسفنجی » از موسسه SGS سوئیس صادر گردیده است. بیشتر

پیاده سازی و استقرار سیستم های اطلاعاتی IS – Suite